teisipäev, 25. detsember 2012

JÕULUKAARDID

Selle aastased jõulukaardid tegin koos Söreniga.
Nendele kaartidele leidsin kõige sobivamaks luuletuseks "Virmalised ja põhjapõdrad", mis kallitele lähedastele koos kaunite jõulusoovidega teele läks.

Virmaliste tantsu saatel
kaugel-kaugel põhjara`al
teevad sõitu põhjapõdrad,
jõuluvana sõbrad nad.

Sõit käib üle mägede,
orgude ja jõgede.
Virmalised tantsivad, 
põdrad sammu lisavad.

Luuletuse leidsin raamatust nimega "Jõulusalmik", mis on koostatud Maire ja Mariel Marian Eliste poolt.

reede, 7. detsember 2012

LILLEÕIDE PAKITUD

Kui ebaoriginaalne oleks panna kinkimiseks mõeldud kõrvarõngad ehetepoest ostetud karpi. No jah, siin raputaks justkui enesele tuhka pähe, sest just sellise karbi ostmine oli algselt plaanis. Kui aju ei suuda enam kõike meeles pidada (sest see oli põjuseks, miks ma lihtsamat teed ei läinud, küll aga odavamat), siis peab ta olema valmis kiirelt välja töötama uusi plaane või lahendeid. Niisiis pidi mu aju hall-ollus kiirelt leidma lahenduse millega ma ise ka rahul oleks. Vot selline asjade käik sünnitaski lillevälimusega kingipaki.
Pakkimiseks kasutasin kahte erivärvilist rebitud äärtega kangatükki. Ja paelakotist mõnda paelajuppi - oranzi ja kollase paelaga sidusin kõrvarõngad kokku ning lilleõit kinni sidudes jätsin paelajupid keskelt "tolmukatena" välja paistma. Lille sidusin kokku rohelise paelaga, mis sümboliseerib vart koos lehtedega.

teisipäev, 30. oktoober 2012

KIRIKINDAD LAPSELE

Muster on raamatust "Eesti kindakirjad" (autorid: Elo Lutsepp ja Irina Tammis). Raamatus sellele mustrile konkreetse piirkonna viidet ei anta, küll aga on sellele kirjale pandud kena nimi - Maasikaõiekiri. Kui mõelda nüüd selle nime peale, siis on minu kootud kindad ikka väga toonidest mööda. Raamat annab juhised kasutada punast ja valget, aga mul tekkis Maasikaõiekirja nime lugedes silme ette hoopis värvikombinatsioon rohelisest, valgest ja kollasest. Mis ma siin ikka heietan, ise kudusin ju hoopis tumesinise ja oranziga.
Kindad kudusin oma 2,5 aastasele pojale. Kudusin väikese kasvuvaruga, nii et on täitsa võimalik et ta saab neid kahel talvel kanda. Alustasin 36 silmaga (9 silma vardal), pärast sooniku lõpetamist lisasin igale vardale veel ühe silma juurde (laba osas 10 silma vardal). Päidla ava jäi 6 silma lai. Randme-soonikut kudusin 16 ringi, seejärel parempidises koes laba osa kuni kokkuvõtmiseni 28 ringi. Randme-soonikust põidla avani 9 ringi.
Lõng: Titan Wool Superwool (meriino)
Vardad: 3mm

teisipäev, 16. oktoober 2012

PÄKAPIKUSOKID

Need pisikesed päkapikusokid on üks aastatetagune isetegemine, mille kapipõhjast kastist üles leidsin. Paraku ei mäleta enam täpset lõnga, küll aga mäletan, et kasutasin väga peenikesi vardaid. Sokid on mõnel aastal kaunistanud meie jõulupuud.

pühapäev, 7. oktoober 2012

SINEPIKOLLANE MÜTS

Ka see puuvillasest lõngast kootud müts on mõeldud kandmiseks sügisel või jahedamal suveõhtul. Muser on pärit taas Mary Webby raamatust "Koekirjad" (neli ringi pp ja kaks ringi 1 pp - 1php soonikus jne). Varrastel kokku 100 silma ja nii kuni kokkuvõtmise alguseni. Kokkuvõtmine: igal ringil kaheksast suht suvalisest kohast. Mütsi kudusin 53-54cm peaümbermõõdule.
Lõng: Titan Wool Egitto
Vardad: 3mm

neljapäev, 4. oktoober 2012

TUMESININE MÜTS

See puuvillasest lõngast kootud müts on mõeldud kandmiseks sügisel või jahedamal suveõhtul. Mütsile kudusin sisse ühe palmiku, mille mustri võtsin Mary Webby raamatust "Koekirjad". Varrastel kokku 100 silma ja nii kuni kokkuvõtmiseni. Mütsi kudusin 53-54cm peaümbermõõdule.
Lõng: Titan Wool Egitto
Vardad: 3mm

pühapäev, 30. september 2012

HEEGELDATUD LINIK (HELESININE-ROOSA-VALGE II)

Selle liniku heegeldasin oma vennale. Muster on pärit ajakirjast "Filethäkeln" nr 5, Sept/Okt 2003. Liniku pikkus on cm 54 ja laius 20 cm.
Lõng: Steinbach Wolle, Maxi Ombrè
Heegelnõel: 1,5mm

pühapäev, 23. september 2012

LIHTNE VALGE KEE

Kaelakee suuremat sorti piimjas-valgetest lapikutest klaashelmestest

reede, 21. september 2012

KARDINAD LASTETUPPA

Pea kaks tundi Kangadzunglis tuustimist ja arutamist jõudsime perekeskis sellise lahenduseni...
Väidetavalt on külgkardinateks õmmeldud kangas kleidiriie, aga meid see ei häiri. Et päkapikud saaksid paremini tuppa piiluda, on plaan hõredamale kardinale õige pea käärid külge lüüa ja see natuke lühemaks kärpida.
Kardinaid õmmeldes kogesin järjekordselt, et õmblemine on minu jaoks ikka üks vaevaline tegevus. Eks ma paras soperdis ja kilplane sellel alal ole. 

esmaspäev, 17. september 2012

OPAALIST KEE

Kee, mille tegin poolvääriskividest opaal, seemnehelmestest ja ketijuppidest.

kolmapäev, 12. september 2012

HEEGELDATUD LINIK (HELESININE-ROOSA-VALGE I)

Muster on pärit ajakirjast "Filethäkeln" nr 5, Sept/Okt 2003. Liniku läbimõõt on 32 cm.
Lõng: Steinbach Wolle, Maxi Ombrè
Heegelnõel: 1,5mm

esmaspäev, 3. september 2012

UUS ÕPPEAASTA

Kooliaasta alguse puhul ajasin korteri (vast ka trepikoja) kakaomuffini lõhna täis. Muffinitesse pistsin pohlamoosi.

laupäev, 1. september 2012

KAMPSUN

Väga kauaks toppama jäänud töö sai lõpule viidud. Ootas pikalt nööbiliiste ja nööpe.
Lõng: Erica
Vardad: nr 4 ja 4,5

esmaspäev, 6. august 2012

ÜMBERASUMINE

Käsitöö jaoks pole hetkel mahti. Vaja õppida eelseisvaks eksamiks, koguda materjali proseminaritööks, kantseldada põnni ja mis veel... pakkida kogu meie elamist. Teadsin, et aastatega on seda varanatukest  juurde kogunenud, aga et seda ikka nii palju on! Kusjuures mittevajaliku kraami olen juba eelnevalt ära likvideerinud, et viimasel hetkel mingit sorteerimist ei peaks tegema ja meie ühismaja prügikonteinereid ei ummistaks. 
Niisiis, lõngad-vardad-poolikud tööd on pakitud ning neid ma hetkel näppude vahel ei keeruta. Selline olukord aga pole määratud kestma kuigi kaua, sest kindla peale roomab mulle ise pihku mõni agaram või kärsitum lõngaots.

teisipäev, 24. juuli 2012

APELSINIKARVA MüTS



Kudumist alustasin 87 silmaga. Sooniku kudusin 3 pp, 2 php. Pärast soonikut kudusin mustrit 2 pp, 1 php ja nii 3 ringi, seejärel 1 ring valge lõngaga pahempidi. Sedasi mustrit korrates kudusin 48 rida kuni alustasin igal ringil kaheksast kohast kokkuvõtmist. Mütsi kudusin 51cm peaümbermõõdule.
Lõng: Titan Wool Superwool
Vardad: 4mm

kolmapäev, 18. juuli 2012

VANAD TIKITUD PILDID

Need pildid on tikitud siis, kui veel põhikoolis käisin. Arvan, et see võis olla seitsmes või kaheksas klass. Mäletan, et see luikedega muster on pärit ühest Soome ajakirjast, kus see oli kootud kampsunile. Siinjuures võin mainida, et lisaks luikede tikkimisele sai neid ka kootud. Tegemist oli käsitöötunnis kohustusliku vesti kudumisega, minu vestile tulidki ehteks need luiged. Ei tea, kas asi oli luikedes või keerdsilmustes, aga vest käis näitusel Rakvere Rahvamajas. Tänaseks pole kahjuks vesti füüsiliselt enam olemas, küll aga on ta alles minu mälestustes.
Leevikeste muster on pärit tädi Sirjele kingitud seinapildilt, kust mu ema selle ümber joonistas-kirjutas. Aitäh emale ja tervitused koos parimate soovidega tädi Sirjele Vändrasse.

reede, 13. juuli 2012

VILJANDI KIRIKINDAD

Nende labakute kindakiri on raamatust "Eesti kindakirjad". Varrastel oli 40 silma.
Lõng: Titan Wool Superwool
Vardad: 3mm

neljapäev, 5. juuli 2012

NAGU LUBATUD, SALL SAI KAASLASEKS MüTSI

Hetk tagasi pudenes varrastelt maha müts, mis on tehtud varem valminud sallile kaaslaseks. Kuna mõlemat lõnga on veel, et kududa juurde ühed käpikud, siis mine tea... ehk saab neist lõpuks kokku üks tore kamp.
Mütsi kudumist alustasin 70 silmaga. ääresoonikut kudusin 10 rida, siis tavalist parempidist kudet 33 rida, mille järel alustasin kokkuvõtmist igal ringil kaheksast (enam-vähem suvalisest) kohast.
Lõng: Alize Lanagold Classic ja Regia Bamboo Color
Vardad: 5 mm

esmaspäev, 25. juuni 2012

KAKS PUNAST EHTEKOMPLEKTI

Kaks sarnast aga samas ka erinevat ehtekomplekti.